Op de reis Lapland winter hoogtepunten maak je een husky safari, bezoek je een rendierboerderij, bestuur je een sneeuwscooter, geniet je van een noorderlicht sneeuwschoenwandeling en ga je relaxen in de Arctic Sauna World.
Vanaf prijzen 5-daagse privé reis op maat (december 2024)
Je vliegt vanaf Schiphol via Helsinki naar Kittila in Lapland. Op de luchthaven word je welkom geheten en naar het Hotel Jeris & Cottages gebracht. Het hotel ligt omringd door wildernis vlakbij de Zweedse grens en het Yllas-Pallas National Park. Je overnacht vanavond in een gezellige tweepersoonskamer ingericht in Lapse stijl. Als het vanavond helder is heb je een goede kans om het noorderlicht te zien.
In de ochtend maak je kennis met je gids en de luid blaffende husky’s. Je gids legt uit hoe je met de honden omgaat en geeft instructies over het besturen van de hondenslede. Daarna begint je avontuur en rijdt je de besneeuwde wildernis in voor een safari van 6 km.
Na de lunch ga je naar de Arctic Sauna World in Jeris. Als je dapper genoeg bent, kun je een duik nemen in een wak in het ijskoude Jerisjärvi meer. Of geniet van vijf verschillende sauna’s. Daarna ga je terug naar het hotel en geniet je van een heerlijk diner.
Na het ontbijt ga je naar de traditionele rendierboerderij in Torassieppi. Je ziet hoe de Sami leven en je bezoekt de rendieren. Hierna is het tijd voor een rendier slede tocht door de besneeuwde bossen. Afhankelijk van het weer wordt de lunch geserveerd in het ijsrestaurant of rond het vuur in een traditionele kota. In de middag ga je weer terug naar je hotel waar de sauna op je wacht.
Na het ontbijt kun je de omgeving verkennen op cross country ski’s of op sneeuwschoenen. In de middag vertelt de gids hoe je veilig een sneeuwscooter bestuurt. Vervolgens begint je avontuurlijke 20 km lange sneeuwscooter safari in Fins Lapland. Halverwege wissel je van bestuurder.
Na een lunch in het hotel kun je in eigen tempo de omgeving verkennen. In de avond ga je sneeuwschoenwandelen op zoek naar het noorderlicht. In het besneeuwde bos maakt je gids een knetterend kampvuur waar je rondom van een warm drankje geniet.
Na het ontbijt word je naar de luchthaven gebracht voor je vlucht terug naar huis. In de loop van de dag land je op Schiphol.
Deze 5-daagse reis naar de winters Lapland in Finland is een voorbeeld reis die we geheel naar je wensen op maat kunnen maken. Vraag dan gerust een voorstel aan voor jouw hoogtepunten in Lapland op maat. Of bekijk hier onze winter reizen naar Lapland voor meer inspiratie.
Het comfortabele Jeris Lakeside Resort met de naastgelegen traditionele houten vakantiehuisjes ligt aan de oevers van het Jeris meer, midden in de Finse wildernis in de omgeving van Muonio …
De beste periode voor een winterreis in Fins Lapland is januari tot en met april. Het noorderlicht spotten tijdens de poolnacht seizoen (waarbij de zon een etmaal niet opkomt) is van november tot half januari.
Deze reis is mogelijk van december.
Vraag voorstel Lapland winter hoogtepunten aan
Deze reis begint op een zondag.
Vertrekdata 2024Vanaf prijzen per persoon exclusief internationale retourvlucht. |
|||
Data | dagen | 2 pers |
Vertrek op |
2024 | |||
01 dec – 05 dec | 5 | € 1.050,- | Zondag |
08 dec – 12 dec | 5 | € 1.050,- | Zondag |
15 dec – 19 dec | 5 | €1.150,- | Zondag |
Vluchten | |||
Vlucht Finnair met overstap in Helsinki | vanaf | € 625,- |